Domowa błyszcząca polewa czekoladowa

Błyszcząca domowa polewa czekoladowa

Poszukujesz przepisu na błyszczącą polewę czekoladową? Świetnie trafiłeś/ trafiłaś. Na tej stronie możesz znaleźć przepisy nie tylko na frazę, ale także wiele różnych modyfikacji zwykłego przepisu. Obok różnych wersji klasycznych naleśników można znaleźć dużo porad dotyczących ich przygotowania i podania. Możecie przejść na przepis na polewę czekoladową. Ale bez zbędnych wstępów, przechodzimy do listy przygotowania i spisu produktów:

Składniki na błyszczącą domową polewę czekoladową:

  • 150 g masła lub margaryny (polecam masło)
  • 100 g  cukru pudru
  • 3-4 łyżki kakao
  • 3-4 łyżki mleka

Przygotowanie błyszczącej polewy czekoladowej:

Na początku należy zgromadzić wszystkie składniki i mały rondelek lub garnuszek. Następnie włączamy możliwie mały ogień i roztapiamy na nim masło/margarynę, uważając by jej nie przypalić. Następnie do roztopionego masła dosypujemy cukier puder i kakao, a następnie mleko- dodajemy po łyżce do uzyskania odpowiedniej konsystencji cały czas mieszając.

Bardzo ważne w przygotowaniu polewy czekoladowej jest utrzymywanie możliwie małego ognia- postarajcie się nie niecierpliwić się i nie przyśpieszać przygotowania polewy przez zwiększenie temperatury, bo może rozwarstwić się lub przypalić.

Ta polewa czekoladowa jest dosyć błyszcząca, a jeśli chcecie jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt to pamiętajcie by powierzchnia ciasta (np. sernika) była możliwie równa, a sama polewa możliwie dobrze wymieszana.

Trzymamy kciuki. Powodzenia